پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

نقش استان تهران در پیروزی انقلاب اسلامی

برنامه «پلاك هشت» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران تقدیم می‌شود.

1402/11/11
|
12:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «پلاك هشت» در آستانه ایام الله دهه مبارك فجر و در راستا با طرح «هفته‌های ایرانی» و این هفته سفر به استان «تهران» مروری بر یاد و خاطرات شهدای این استان در پیروزی انقلاب اسلامی دارد.

متین السادات فیروزی تهیه كننده این هفته برنامه «پلاك هشت» بیان كرد: مردم ایران، زن و مرد، كوچك و بزرگ از سال 42 تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران با همكاری هم توانستند رژیم پهلوی را در 22 بهمن 57 بر زمین زنند و پیروزی انقلاب اسلامی را به دست بیاورند.

در این بین افراد زیادی در استان تهران مثل سایر استان ها شهید شدند.

وی ادامه داد: در آستانه چهل و پنجمین بهار انقلاب یادی می كنیم از برخی شهدای پیروزی انقلاب استان «تهران» از جمله «محمدمهدی كریمی» كه همزمان با روزهای اوج انقلاب اسلامی كنار مردم انقلابی قرار گرفت و در اكثر تظاهرات و راهپیمایی‌ها حضور داشت و در 22 بهمن 1357، در خیابانی در تهران در حال رساندن پتو و ملحفه و سایر كمك‌های اولیه به مجروحان، هدف گلوله مأموران سفاك رژیم قرار گرفت و یا «شهید سیدحسن قدمی» كه در 22 بهمن 1357 در تصرف پادگان عشرت‌آباد (پادگان ولی‌عصر(عج) كنونی) شركت داشت و به شهادت رسید ...

فیروزی گفت: ضمن مرور یاد و خاطرات شهدای انقلاب اسلامی استان «تهران» در برنامه بسته صوتی روز شمار انقلاب نیز پخش خواهد شد و به اهمیت سواد رسانه در دوران تبلیغات انتخابات نیز خواهیم پرداخت.

گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی و اجرای آرش احمدی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت