پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

میراث ماندگار حماسه های دوران دفاع مقدس در عملیت والفجر5

برنامه «پلاك هشت» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران تقدیم می‌شود.

1402/11/28
|
12:06
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عملیات والفجر 5، عملیاتی است كه با حماسه‌آفرینی رزمندگان اسلام، ضربه‌ای سهمگین به توان رزمی و نظامی دشمن وارد ساخت و حضور مقتدرانه ایران در این عملیات، ضربه ای محكم بر تزلزل و فروپاشی انسجام نیروهای رژیم دشمن بود.

عملیات افتخار آفرین والفجر 5 ، ساعت 24 روز 27 بهمن سال 1362 با رمز یا زهرا (س) در منطقه كوهستانی چنگوله حد فاصل شهرستان های مرزی مهران و دهلران در استان ایلام اجرا و در همان ساعات نخست، بلندی‌های پیزولی، آزادخان كشته، تنگه چنگوله و ده‌ها كیلومتر مربع از خاك ایران آزاد و جاده بدر - طیب عراق به تسلط نیروهای ایرانی درآمد و به 4 تیپ از گارد مرزی عراق خساراتی وارد شد.

در این عملیات غرورآفرین رزمندگان اسلام متشكل از نیروهای سپاه و بسیج تحت امر قرارگاه خاتم‌ الانبیا (ص) با عبور از میدان‌های مین و موانع ایذایی، با حمایت آتش توپخانه، خود را به مواضع نیروهای عراقی رسانده و پس از چند روز نبرد سخت موفق به تصرف اهداف پیش ‌بینی شده شدند.

سیما پاتیمار تهیه كننده این هفته برنامه «پلاك هشت» بیان كرد: در برنامه امروز با سرتیپ دوم غلامحسین سپهری درباره عملیات والفجر 5 گفت و گو خواهیم كرد و خاطرات محمدرضا فاضلی از رزمندگان و راویان دفاع مقدس را خواهیم شنید.

وی در پایان تاكید كرد: در بخش هفته های ایرانی نیز با سفر به آذربایجان شرقی از فعالیت های این استان در دفاع مقدس نیز خواهیم گفت.

برنامه «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای حمیدرضا رضایی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم گننده: سمانه حیدرزاه

دسترسی سریع
پلاك هشت