پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

گرامیداشت روز «راهیان نور» در «پلاك هشت»

برنامه «پلاك هشت» یكشنبه 20 اسفند، همزمان روز «راهیان نور» با سید ایمان یار احمدی دبیر جشنواره ره آورد گفت و گو می كند.

1402/12/20
|
09:14
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، روز 20 اسفند به مناسبت نخستین حضور آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع «راهیان نور» و بزرگداشت یاد شهیدان جنگ تحمیلی، با عنوان روز «راهیان نور نامگذاری و در تقویم ثبت گردیده است.

محمدحسین خسروجردی تهیه كننده این هفته برنامه «پلاك هشت» بیان كرد: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در روز 20/12/75 در گلزار شهدای هویزه حضور یافتند و یاد شهیدان والامقامی را كه در دفاع از حریم پاك این منطقه از میهن اسلامی به شهادت رسیدند، گرامی داشتند. پس از آن كاروان «راهیان نور» از سال 1376 آغاز به حركت كرد. این حركت كه بعد از پایان جنگ ایران و عراق، توسط گروه‌های مردمی خودجوش متشكل از رزمندگان شكل گرفته بود در ایامی خاص نظیر عید نوروز، ایام محرم و… كاروان‌هایی را برای بازدید از مناطق جنگی سامان می‌دادند و محل‌هایی نظیر یادمان‌های فعلی شلمچه، اروندكنار و فتح‌المبین مورد بازدید این كاروان‌ها قرار می‌گرفت. تا اینكه سال 1377 بسیج دانشجویی از ظرفیت‌های اردو‌های «راهیان نور» استفاده كرد و اعزام كاروان‌های دانشجویی شروع شد.

وی ادامه داد: در همین راستا و برای كسب اطلاعات بیشتر در برنامه روز یكشنبه 20 اسفند با سید ایمان یار احمدی دبیر جشنواره ره آورد روز ملی «راهیان نور» گفت و گو خواهیم كرد.

خسرو جردی اظهار داشت:در هفته پیش رو، هر روز در «پلاك هشت» به یاد یكی از شهدای تفحص خواهیم بود و امروز زندگی نامه «شهید مجید پازوكی» را مرور خواهیم كرد.

گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی محمدحسین خسروجردی و اجرای آرش احمدی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 11:25 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك هشت