پلاك هشت شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

روایتی از مرز شهادت در «پلاك هشت» رادیو ایران

برنامه «پلاك هشت» یكشنبه 26 دی ماه با جانبازی گفت و گو می كند كه تا مرز شهادت رفت، اما ماند.

1400/10/26
|
10:24
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، ریحانه یزداندوست تهیه كننده برنامه این هفته «پلاك هشت» گفت: برنامه شامل بخش های مختلفی از جمله «روز شمار جنگ، یاد یاران، ادبیات پایداری، تازه های حوزه دفاع مقدس و گفت و گو با یك جانباز است.».
وی ادامه داد: روز شمار جنگ مربوط به اتفاقاتی است كه در این روز رخ داده است و یاد یاران ، یادواره است برای شهدا و رسول شادمانی تازه های دفاع مقدس را می گوید.
یزداندوست افزود: در بخش ادبیات پایداری نیز فاطمه حاتمی یكی از شعرای دفاع مقدس را معرفی می كند و بخشی از اشعار وی در برنامه خوانده می شود.
گفتنی است در برنامه امروز،فردی به نام سید حسن حسینی معرفی می شود كه به او لقب «سیدالشعرای شعر انقلاب» داده اند.
این تهیه كننده رادیویی تصریح كرد: از بخش های جذاب و شنیدنی برنامه گفت و گو با جانبازان 8 سال دفاع مقدس است كه در این برنامه ، با سید یحیی مسلمی عقیلی، جانباز سرافراز گلستانی گفت و گو خواهیم كرد.
سید یحیی مسلمی عقیلی، جانباز سرافراز گلستانی است كه چندین بار تا مرز شهادت رفت.
این جانباز سرافراز در 27تیر سال60 در خط مقدم جبهه، مورد اصابت تركش خمپاره دشمن بعثی قرار گرفت.
پس از انتقال او به بیمارستان مجهزی در مشهد مقدس، علائم حیاتیش را از دست داد و به سردخانه منتقل شد.
مسئول سردخانه، صدای ناله مسلمی عقیلی را شنید و روند درمانی، دوباره از سر گرفته شد، اما دوباره علائم حیاتی از بین رفت و او به سردخانه منتقل شد.
باز هم مسئول سردخانه متوجه علائم حیاتی او شد و تلاش برای بهبود اوضاع مسلمی عقیلی آغاز شد او چندین بار تا مرز شهادت رفت، اما در نهایت ماند.
گفتنی است «پلاك هشت» این هفته به تهیه كنندگی ریحانه یزداندوست و اجرای كیوان همتی و هماهنگی اكرم خیر خواه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پلاك 8