رویدادهای هفته جمعه ها از ساعت 14:30 به مدت 25 دقیقه

رادیو ایران

رويدادهاي هفته

امریکا توهم هژمونی دارد

ابوالفضل ظهره وند از دیپلمات های باسابقه کشور در بخش انعکاس برنامه رویدادهای هفته رادیو ایران گفت : اقدام امریکا علیه سپاه در نوع خود بی سابقه است

1398/01/24
|
11:13

در اقدامی بی سابقه و خارج از عرف بین الملل، این هفته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروه های تروریستی قرار داد.
این اقدام با واکنش قاطع و شدید کشورمان مواجه شد و شورای عالی امنیت ملی کشور ضمن محکومیت شدید این اقدام، در اقدامی متقابل دولت امریکا را دولت حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا "سنتکام" را تروریست اعلام کرد.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ ابوالفضل ظهره وند از دیپلمات های باسابقه کشور در بخش انعکاس برنامه رویدادهای هفته رادیو ایران گفت : این اقدام ترامپ در نوع خود بی سابقه است و تاکنون سابقه نداشته کشوری یک نهاد نظامی کشور دیگری را تروریست اعلام کند.
وی در ادامه افزود : ترامپ از خیلی دستورکارهای بین المللی خارج شده است و به این دلیل توهم هژمونی است که در گذشته داشتند و حالا از دست رفته است.
این دیپلمات باسابقه کشور همچنین گفت : این موضوع اهدافی دارد که می خواند با فشارهای تحریمی ایران را پای میز مذاکره بنشانند.
برنامه رویدادهای هفته جمعه ها ساعت 14:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
رویدادهای هفته