بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

بررسی آثار فردی و اجتماعی حجاب در رادیو ایران

برنامه «بحث روز» چهارشنبه ششم اردیبهشت، با حضور كارشناسان و صاحب نظران پیرامون آثار فردی و اجتماعی حجاب و نقش آن در امنیت اجتماعی زنان گفت و گو می كند.

1402/02/06
|
16:49
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، لزوم پوشیدگی و به اصطلاح حجاب زن در برابر مرد بیگانه یكی از احكام بدیهی در اسلام است و در قرآن كریم مكرر روی آن تاكید شده است. از مسائل مهمی كه در این باب مطرح است این كه «آثار فردی و اجتماعی عفاف و حجاب چه نقشی در تامین امنیت اجتماعی زنان دارد؟»

آیا احكام پوشش از مختصات اجتماعی است، یعنی ضرر و زیان آن مربوط به جامعه است یا علاوه بر آثار اجتماعی، آثار فردی نیز دارد كه پیامدهای سوء ناشی از بدحجابی در وهله اول متوجه خود زن می گردد و بعد به جامعه برمی گردد.

این ها پرسش هایی است كه در برنامه «بحث روز» چهارشنبه ششم اردیبهشت، با حضور دكتر طاهره زرنگارعضو هیات علمی دانشگاه آزاد و استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران و خوارزمی، دكتر لیلا محمدی معاون آموزش حوزه علمیه عضو گروه عفاف و‌حجاب سازمان تبلیغات اسلامی، محمدرضا ابراهیمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی و دكتر ابوالفضل اقبالی جامعه‌شناس و پژوهشگر مطالعات خانواده به آن پاسخ داده می شود.

گفتنی است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجری محمدرضا قربانی چهارشنبه ها ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز