بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

مشاركت در انتخابات موجب افزایش اعتبار ماست

عضو هیات علمی دانشكده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت و گو با برنامه «بحث روز» بیان كرد: مشاركت در انتخابات؛ پشتوانه‌ای برای وحدت و انسجام ملی است.

1402/11/14
|
18:09
|

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، دكتر شهاب جنابی عضو هیات علمی دانشكده مدیریت، اقتصاد و مهندسی پیشرفت دانشگاه علم و صنعت ایران و دستیار و مشاور ویژه وزیرعلوم تحقیقات ‌‌فناوری در خصوص ضرورت همبستگی ملی و حضور حداكثری در انتخابات گفت: یكی از عوامل مهم شكل گیری و استمرار عزتمندی در داخل و خارج كشور، حضور همه جانبه مردم در عرصه انتخابات و مشاركت سیاسی است؛ زیرا جامعه ای عزتمند است كه از پشتوانه و سرمایه اجتماعی بیشتر برخوردار باشد و همه مردم در صحنه های سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشند. چنانكه سرگذشت انقلاب و جمهوری اسلامی نشان داد كه حضور حداكثری و مشاركت های سیاسی مردم، مهم ترین نقش را در ایجاد و افزایش عزتمندی و ابهت جمهوری اسلامی داشت و از ایران اسلامی، كشوری عزتمند ساخت.

وی ادامه داد: مشاركت از مطالبات دائمی و همیشگی ملت و همبستگی نیاز مستمر كشور است و دستیابی به اهداف ملی و تأمین منافع ملی بدون این 2 اصل امكان پذیر نیست.

جنابی مطرح كرد: به هر میزان انسجام اجتماعی، وحدت و همبستگی ملی و علاقه مندی ملت در مسیر حركت به سوی اهداف مورد نظر كشور همگرایانه باشد، چنین ملتی با عبور از مشكلات به راحتی و سریعتر از حد انتظار به اهداف و آرمان‌های متعالی و چشم اندازهای ترسیم شده خود خواهند رسید.

گفتنی است «بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی اجرای مرضیه حاجی پور جمعه ساعت 17:00 از رادیو ایران پخش شد.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز