بحث روز دوشنبه از ساعت 12:40 به مدت 40

رادیو ایران

بحث روز

پیام حضور مردم در انتخابات، حمایت از انقلاب اسلامی است

تحلیل گر مسائل سیاسی در گفت و گو با رادیو ایران گفت: مردم پیامی بزرگ به داخل و خارج صادر كردند كه حامی این انقلاب الهی هستند.

1402/12/14
|
16:32
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، دكتر محمدحسن قدیری ابیانه كارشناس مسائل استراتژیك در گفت و گو با برنامه «بحث روز» گفت: ارزش این حضور آن هنگام روشن می شود كه توجه كنیم این مشاركت در عین فشارهای اقتصادی و انواع شیوه‌های جنگ شناختی دشمن برای كاهش مشاركت بوده است.

وی ادامه داد: دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبریِ كشورمان روز جمعه یازدهم اسفندماه برگزار شد. رویدادی كه با پوشش خبری و بازتاب های رسانه ایِ منطقه ای و بین المللی مواجه شد. در این راستا، رسانه ها و جریان های خبریِ غربی، عمدتا به نحوی مغرضانه و جهت دار به پوشش رویداد مذكور پرداختند.

ابیانی ادامه داد: این رسانه ها هیچ چیز تازه ای برای گفتن نداشتند. گویی اغلب این رسانه ها بر پایه یك طرح و دستوركار مشخص و تعریف شده حركت می كردند و در پوشش رسانه ای انتخابات ایران، تا حد زیادی به كلیشه ها متوسل می شدند. نكته قابل تامل اینكه در كلیت كنشگری آن ها با محوریت انتخابات ایران، شاهد نوعی تناقض عینی نیز بودیم.

این تحیلی گر مسائل سیاسی گفت: نكته دوم اینكه رسانه های غربی نوعی امنیتی سازیِ انتخابات ایران را نیز در دستوركار داشتند. این بدان معناست كه آن ها در پوشش اخبار خود با محوریت انتخابات ایران، از طیف مشخصی از واژگان و كلمات استفاده می كردند كه در همگی آن ها، این مفهوم به مخاطب القا می شود كه انتخابات ایران سالم یا عادلانه نیست و مردم در آن مشاركت چندانی ندارند. دقیقا نمونه این رویكرد رسانه های غربی را سال هاست كه در مورد پرونده اتمی كشورمان نیز شاهد بوده ایم.

«بحث روز» به تهیه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای محمدرضا قربانی دوشنبه ها ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
بحث روز