سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

بررسی تالاب های قم و اهمیت حق آبه برای این استان در رادیو ایران

برنامه «سیاره آبی» روز سه شنبه 23 خرداد، با حضور رضا موسوی مدیر كل محیط زیست استان قم به بررسی آخرین وضعیت تالاب های این استان و اهمیت حق آبه برای آن می پردازد.

1402/03/23
|
10:30
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، استان قم به دلیل قرار گرفتن در منتهی‌الیه حوضه آبریز دریاچه نمك، دچار اختلالات اساسی و تغییرات شدیدی شده است كه موجب از بین رفتن و فرو اُفت قسمتی از ساختار و عملكرد اكوسیستم‌ها در برخی از نواحی آن گردیده است كه به طور مشخص طی سالیان اخیر شواهد نشان از تنوع گونه‌ای، در ساده شدن اكو سیستم و ظهور بحران‌های محیط زیستی، به خصوص تالاب‌های موجود در استان قم دارد؛ كسری مخازن آب زیرزمینی و میانگین سطح ایستابی در منطقه وضعیت این تالاب‌ها را بحرانی و در بدترین شرایط در میان حوزه‌های آبریز كشور قرار داده است.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «سیاره آبی» بیان كرد: با توجه به اهمیت این موضوع در برنامه سه شنبه 23 خرداد، با حضور رضا موسوی مدیر كل محیط زیست استان قم پیرامون آخرین وضعیت تالاب های این استان و اهمیت حق آبه آن گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «سیاره آبی» به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:40 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده


دسترسی سریع
سیاره آبی