سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

ضرورت حفاظت و اهمیت جنگل های كردستان

برنامه «سیاره آبی» چهارشنبه 5 مهر ماه در گفت و گو با بهزاد شریفی پور مدیر كل منابع طبیعی استان كردستان، از جنگل های این استان می گوید.

1402/07/05
|
10:32
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، جنگل‌های زاگرس با وسعت بیش از پنج‌ میلیون هكتار یكی از مهم‌ترین رویشگاه‌های ایران هستند كه به دلایل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و بوم شناختی از عرصه‌های كلیدی ایران محسوب می‌شوند.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «سیاره آبی» بیان كرد: استان كردستان با داشتن منابع‌طبیعی مناسب و جنگل‌ها و مراتع غنی دارای توانمندی‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه تولیدات‌گیاهی جنگلی و مرتعی می‌باشد، چشمه ساران فراوان، رودخانه‌های خروشان، خاك مستعد، هوای معتدل، جنگل سرسبز، مراتع گسترده، انبوه درختان، درختچه‌ها و گیاهان ارزشمند با تنوع ژنتیكی فوق‌العاده و گونه‌های خوراكی و دارویی و هزاران پدیده چشم‌نواز و روح‌انگیز از ثروت‌های خدادادی این خطه است.

جنگل‌ها و مراتع یكی از بزرگترین نعمت‌های خدادادی است كه ضرورت حفظ و حراست از آن و نیز امانت‌داری برای نسل‌های آینده یكی از وظایف مهم و حیاتی برای همه انسان‌هاست در همین راستا و به منظور ضرورت حفاظت و اهمیت جنگل های استان با بهزاد شریفی پور مدیر كل منابع طبیعی استان كردستان گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «سیاره آبی» به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
سیاره آبی