سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

بررسی وضعیت «خلیج گرگان» در رادیو ایران

برنامه «سیاره آبی» چهارشنبه 12 مهر ماه در گفت و گو با دكتر كنعانی مدیر كل محیط زیست استان گلستان، از وضعیت «خلیج گرگان» می گوید.

1402/07/12
|
08:44
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «خلیج گرگان» بزرگ‌ترین خلیج در دریای خزر است كه بر اثر پیشروی شبه‌جزیرهٔ میانكاله در جنوب شرقی دریای خزر تشكیل شده‌است. «خلیج گرگان» بین دو استان مازندران و استان گلستان قرار دارد.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «سیاره آبی» بیان كرد: «خلیج گرگان» زیستگاه گونه‌های آبزی بسیار نادر است. این خلیج در سال 1354 به همراه تالاب میانكاله و لپوی زاغمرز، به عنوان نخستین مجموعه تالاب بین‌المللی جهان در فهرست تالاب‌های كنوانسیون رامسر به ثبت رسید تا ثابت شود نه فقط این خلیج، بلكه نواحی اطراف آن شامل شبه جزیره میانكاله و تالاب بین‌المللی گُمیشان یك مجموعه ارزشمند زیست‌محیطی است.

وی ادامه داد: «خلیج گرگان» بخشی از پناهگاه حیات وحش میانكاله محسوب می‌شود. از همین رو برای بررسی از آخرین وضعیت «خلیج گرگان» چهارشنبه 12 مهر ماه، با دكتر كنعانی مدیر كل محیط زیست استان گلستان گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «سیاره آبی» به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای زهرا رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
سیاره آبی