سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

پیگیر خسارات وارد شده بر باغ گیاه شناسی نوشهر هستیم

رییس باغ گیاه شناسی نوشهر در گفت و گو با رادیو ایران گفت

1397/09/15
|
07:26

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر حبیب زارع رییس باغ گیاه شناسی نوشهر در گفت و گو با برنامه «سیاره آبی» با بیان اینکه پرونده تخریب این باغ صحت ندارد و در حد شایعه است؛ گفت: پرونده تخریب باغ نوشهر که چند سال پیش بر اثر رفتار اشتباه برخی مسئولان سابق مطرح شد در این سال ها با تغییر مدیران، کاملا برچیده شده است. یقین بدانید در خصوص این پرونده برنامه ای نه در سطح شهری و نه در سطح استانی و نه در سطح ملی وجود ندارد.
وی در ادامه با بیان اینکه طی چند سال اخیر تلاش ها و کمک های معاونت تحقیقات و آموزش وزارت جهاد و مسئولان موسسه تحقیقات جنگل ها ارزش این باغ را نزد مردم دو چندان کرده؛ افزود: تخریب باغ اگرچه شایعه ای بیش نیست، اما به نوعی قدرت نمایی باغ گیاه شناسی نوشهر را نشان داده است.
رییس باغ گیاه شناسی نوشهر در بخش دیگر به اهمیت این باغ پرداخت و گفت: باغ گیاه شناسی نوشهر در 100 سال اخیر به لحاظ وسعت و قدمت دومین باغ ایران بوده است، از آنجا که منطقه شمال ایران به لحاظ اقلیمی و شرایط آب و هوایی با اروپای شرقی بسیار شباهت دارد شرایط بسیار مناسبی برای رشد گونه های مختلف گیاهی در این منطقه وجود دارد. باغ گیاه شناسی نوشهر نیز از این نعمت برخوردار است.

دسترسی سریع
سیاره آبی