جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

در طرح تحول اقتصادی؛ نظارت ها دقیق تر شود

فرج الله رجبی كارشناس مسائل اقتصادی گفت: دریافت یارانه و حذف ارز ترجیحی باعث افزایش قیمت همه كالاها و خدمات می شود؛ دولت می تواند با برنامه ریزی دقیق و درست خود از افزایش قیمت سایر كالا جلوگیری كند.

1401/02/25
|
13:59
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فرج الله رجبی كارشناس مسائل اقتصادی در برنامه «جهان سیاست» به بحث مدیریت كالاهای اساسی و توزیع عادلانه ثروت در كشور پرداخت و گفت: هر چند اجرای طرح تحول اقتصادی باعث توزیع عادلانه یارانه بین مردم می شود اما لازم است برای كاهش تبعات منفی اقتصادی طرح تلاش هایی جدی صورت گیرد.

وی در ادامه با بیان اینكه دستگاه های نظارتی و قضایی با نظارت دقیق می توانند نقش مهمی در كاهش تبعات منفی اقتصادی این طرح ایفا كنند، گفت: دریافت یارانه و حذف ارز ترجیحی باعث افزایش قیمت همه كالاها و خدمات می شود؛ دولت می تواند با برنامه ریزی دقیق و درست خود از افزایش قیمت سایر كالا جلوگیری كند.

این كارشناس مسائل اقتصادی در بخش دیگر صحبت هایش نظارت ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف كننده و تولید كننده را در این طرح، مهم و ضروری دانست و افزود: نظارت بر روند بازار باید شكل همیشگی به خود گیرد، هرگونه اخلال و وقفه در روند نظارت، فرصت را برای سودجویان فراهم می كند.

در ادامه می شنوید.

برنامه «جهان سیاست» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست