جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

سرعت بخشی در امر واكسیناسیون واحدهای تعطیل شده را دوباره به راه انداخت

رحمان سعادت اقتصاددان در برنامه جهان سیاست گفت: رییس جمهور پیش از ورود به نهاد ریاست جمهوری، در قوه قضاییه اقدامات خوبی در بخش بازگشایی واحدهای تعطیل شده انجام داده بود این روند با شروع دولت سیزدهم سرعت بیشتری به خود گرفت.

1401/03/30
|
00:10
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، رحمان سعادت اقتصاددان در برنامه «جهان سیاست» از رشد 4.3 درصدی اقتصاد ایران صحبت كرد و گفت: شیوع ویروس كرونا در دو سال اخیر آسیب های زیادی را به كسب و كارهای و واحدهای تولیدی ایران وارد كرد سرعت بخشی در امر واكسیناسیون واحدهای اقتصادی، خدماتی و كشاورزی از كار افتاده را دوباره به راه انداخت و همین امر عاملی برای رشد اقتصادی شد.

وی در ادامه با بیان اینكه تولید ناخالص ملی ایران نسبت به سال های گذشته افزایش نیافته است، گفت: رییس جمهور پیش از ورود به نهاد ریاست جمهوری، در قوه قضاییه اقدامات خوبی در بخش بازگشایی واحدهای تعطیل شده انجام داده بود این روند با شروع دولت سیزدهم سرعت بیشتری به خود گرفت.

این كارشناس اقتصادی در بخش دیگر صحبت هایش تورم را عاملی برای تولید بیشتر دانست و افزود: وقتی تولید كننده احساس می كند می تواند كالای خود را با قیمت بیشتری به فروش برساند انگیزه بیشتری را برای تولید به دست می آورد.

در ادامه می شنوید.

برنامه جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست