جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

بررسی دستاوردهای سفر رییس قوه قضاییه به عراق

برنامه «جهان سیاست» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:30 نگاهی به مهم ترین رویدادهای ایران و جهان دارد.

1402/11/28
|
14:54
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فاطمه ربانی تهیه كننده این هفته «جهان سیاست» گفت: رئیس قوه قضاییه در پاسخ به دعوت رسمی «فائق زیدان» رئیس شورای‌عالی قضایی عراق، در صدر یك هیئت عالی‌رتبه قضایی به عراق سفر كرد.

وی ادامه داد: حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران سه‌شنبه (24 بهمن) پیش از عزیمت به عراق، طی مصاحبه‌ای در فرودگاه مهرآباد تهران، با اشاره به اهداف این سفر، اظهار كرد: تعمیق و توسعه همه‌جانبه مراودات و ارتباطات با همه كشور‌های دوست بویژه همسایگان، از جمله سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است؛ این مراودات و ارتباطات شامل طیف متنوعی از مسائل اعم از سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و قضایی می‌شود.

ربانی افزود: در برنامه شنبه 28 بهمن با حضور دكتر رضا میرابیان تحلیل گر مسائل بین الملل و سفیر سابق ایران در كشورهای حاشیه خلیج فارس به بررسی دستاوردهای این سفر خواهیم پرداخت.

تهیه كننده «جهان سیاست» ادامه داد: در بخش دیگری از برنامه نیز در خصوص سخنرانی دیروز دبیر كل حزب الله لبنان با دكتر مجتبی فردوسی پور، رئیس مركز مطالعات غرب آسیا و شمال آفریقای وزارت امور خارجه گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «جهان سیاست» این هفته به تیهه كنندگی فاطمه ربانی و اجرای اعظم لك از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
جهان سیاست