حوض نقره جمعه ها/ در دهه فجر از 12 تا 22 بهمن از ساعت 18 روزهای عادی/ دهه فجر 19:30 به مدت 60

رادیو ایران

حوض نقره

رضا صائمی منتقد سینما در گفت و گو با رادیو ایران: اصغر فرهادی جزو فیلمسازان مولف صاحب سبك است

رضا صائمی منتقد سینما گفت: «بوطیقای گسست» نوشته «مازیار اسلامی» جزو كتاب هایی است كه با رویكرد فسلفی به نقد و بررسی فیلم های اصغر فرهادی پرداخته است.

1400/09/06
|
11:29
|

این روزها فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی رو پرده سینماهاست
به گزارش شبكه رادیویی ایران، رضا صائمی منتقد سینما در برنامه حوض نقره رادیو ایران به این بهانه به سینمای اصغر فرهادی پرداخته و در پاسخ به این پرسش كه آیا سینمای اصغر فرهادی شبیه به یك مكتب شده است یاخیر؟ گفت: اصغر فرهادی همانند دیگر فیلمسازان موج نو سینمای ایران جزو فیلمسازان مولف و صاحب سبك محسوب می شود و كارگردانی است كه نگارش فیلملنامه هایش را خود برعهده دارد.
وی در ادامه با بیان اینكه اصغر فرهادی ویژگی های یك مولف را داراست، گفت: فیلم های اصغر فرهادی هم مخاطب عام دارد و هم مخاطب خاص و سوژه های مورد استفاده آنها نیزاغلب اجتماعی هستند، این مسئله موجب شده علاوه بر كارشناسان و صاحبنظران سینما، روانشناسان و كارشناسان علوم اجتماعی نیز وارد كار شوند وبه تحلیل فیلم های او بپردازند.

این منتقد سینما بخش دیگر صحبت هایش را به كتاب های منتشر شده در حوزه سینمای اصغر فرهادی اختصاص داد و گفت: «بوطیقای گسست» نوشته «مازیار اسلامی» جزو كتاب هایی است كه با رویكرد فسلفی به نقد و بررسی فیلم های اصغر فرهادی پرداخته است.

وی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان كرد: دكتر اسدالله غلامعلی یكی دیگر از نویسندگان در كتابی با عنوان «فرهادی و سینمای پرسش«، محور فیلم های اصغر فرهادی را پرسش، مطرح می كند.

برنامه حوض نقره جمعه هر هفته ساعت 18:00 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
حوض نقره