حوض نقره جمعه ها/ در دهه فجر از 12 تا 22 بهمن از ساعت 18 روزهای عادی/ دهه فجر 19:30 به مدت 60

رادیو ایران

حوض نقره

رضا صائمی منتقد سینما در گفت و گو با رادیو ایران: اصغر فرهادی جزو فیلمسازان مولف صاحب سبک است

رضا صائمی منتقد سینما گفت: «بوطیقای گسست» نوشته «مازیار اسلامی» جزو کتاب هایی است که با رویکرد فسلفی به نقد و بررسی فیلم های اصغر فرهادی پرداخته است.

1400/09/06
|
11:29

این روزها فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی رو پرده سینماهاست
به گزارش شبکه رادیویی ایران، رضا صائمی منتقد سینما در برنامه حوض نقره رادیو ایران به این بهانه به سینمای اصغر فرهادی پرداخته و در پاسخ به این پرسش که آیا سینمای اصغر فرهادی شبیه به یک مکتب شده است یاخیر؟ گفت: اصغر فرهادی همانند دیگر فیلمسازان موج نو سینمای ایران جزو فیلمسازان مولف و صاحب سبک محسوب می شود و کارگردانی است که نگارش فیلملنامه هایش را خود برعهده دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه اصغر فرهادی ویژگی های یک مولف را داراست، گفت: فیلم های اصغر فرهادی هم مخاطب عام دارد و هم مخاطب خاص و سوژه های مورد استفاده آنها نیزاغلب اجتماعی هستند، این مسئله موجب شده علاوه بر کارشناسان و صاحبنظران سینما، روانشناسان و کارشناسان علوم اجتماعی نیز وارد کار شوند وبه تحلیل فیلم های او بپردازند.

این منتقد سینما بخش دیگر صحبت هایش را به کتاب های منتشر شده در حوزه سینمای اصغر فرهادی اختصاص داد و گفت: «بوطیقای گسست» نوشته «مازیار اسلامی» جزو کتاب هایی است که با رویکرد فسلفی به نقد و بررسی فیلم های اصغر فرهادی پرداخته است.

وی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: دکتر اسدالله غلامعلی یکی دیگر از نویسندگان در کتابی با عنوان «فرهادی و سینمای پرسش«، محور فیلم های اصغر فرهادی را پرسش، مطرح می کند.

برنامه حوض نقره جمعه هر هفته ساعت 18:00 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
حوض نقره