باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

پنجمین روز «باغ هنر» در برج میلاد

«آپاراتچی»، «مجنون»، «بهشت تبهكاران» و «رویاشهر» عناوین آثاری است با ژانرهای مختلف كه برای پنجمین روز جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در «باغ هنر» نقد و بررسی می‌شود.

1402/11/16
|
12:16
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «باغ هنر» گفت: فیلم «آپاراتچی» به كارگردانی قربانعلی طاهرفر و تهیه كنندگی سجاد نصراللهی‌نسب، دلبستگی‌های یك نقاشِ ساختمانِ عاشقِ سینما را روایت می‌كند كه با اشتیاق تمام به تولید چند فیلم كوتاه موفق شده و در آرزوی ساختن نخستین فیلم سینمایی خودش است.

«مجنون» ساخته مهدی شامحمدی و تهیه كنندگی عباس نادران، برشی از حماسه آفرینی شهیدان مهدی و مجید زین‌الدین و رزم‌آوران لشگر 17 علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) در جزیره مجنون و عملیات بزرگ خیبر را به تصویر می‌كشد.

وی ادامه داد: «بهشت تبهكاران» جدیدترین ساخته مسعود جعفری جوزانی است كه تعداد زیادی از بازیگران سینمای ایران از جمله؛ امیرحسین آرمان، لادن مستوفی، سحر جعفری جوزانی، پژمان بازغی، حمید گودرزی، رضا یزدانی، بهنام تشكر، هومن برق‌ نورد، حسام منظور، رضا شفیعی‌ جم، فریبا متخصص، فخرالدین صدیق شریف و..... در این فیلم نقش آفرینی كرده اند.

انیمیشن «رویاشهر» نیز داستان ماجراجویانه پسربچه‌ای به نام آرات است كه تصمیم دارد قهرمان «رویاشهر» شود. این اثر نگاهی به آینده دارد و امیرهوشنگ زند سرپرست گویندگان این اثر سینمایی است.

گفتنی است «باغ هنر» در زمان برگزاری چهل و دومین جشنواره فیلم فجر از محل برگزاری این جشنواره به تهیه كنندگی عبدالله علایی و اجرای شهاب شهرزاد ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش و از تارنمای رادیو ایران نیز به صورت تصویری قابل مشاهده است.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر