کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

شعر در لرستان فراتر از ادبیات است

علی زیودار شاعر و پژوهشگر در حوزه فرهنگ عامه گفت: شعر در لرستان نوعی زندگی است و فرد از بدو تولد تا هنگام مرگ با آن همراه است

1398/07/16
|
09:58

علی زیودار شاعر و پژوهشگر در حوزه فرهنگ عامه است، این نویسنده به تازگی پژوهشی را درباره قوم لر و لک انجام داده و به نتایج زیبایی نیز رسیده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «کافه هنر» به همین بهانه با «علی زیودار» شاعر و پژوهشگر در حوزه فرهنگ عامه گفت و گو کرده است.
«علی زیودار» شاعر و پژوهشگر در حوزه فرهنگ و عامه در گفت و گو با برنامه «کافه هنر» رادیو ایران گفت: به باور کارشناسان و پژوهشگران، لرها اعم لر و لک یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی هستند که در زاگرس میانی زندگی می کنند.
وی در ادامه به شعر و ادبیات اشاره کرد و با بیان اینکه جایگاه شعر در لرستان فراتر از ادبیات است، افزود: شعر در لرستان نوعی زندگی است و فرد از بدو تولد تا هنگام مرگ با آن همراه است.
شاعر و پژوهشگر در حوزه فرهنگ عامه بخش دیگر صحبت هایش را به تاریخچه فرهنگ و ادبیات لرستان اختصاص داد و گفت: گرچه در این خطه از سرزمین اشعار مکتوب وجود دارد اما بخش عمده ادبیات لرستان در سده های پیشین شکل شفاهی داشته است.

برنامه کافه هنر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 به تهیه کنندگی «سیده زهرا صالحی» و «زهره سربازی» و اجرای «شهاب شهرزاد» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
کافه هنر