عندلیب جمعه ها از ساعت 23 به مدت 50

مروری بر زندگی هنری استاد فضل الله توكل در «عندلیب»

برنامه موسیقیایی «عندلیب» جمعه 13 اسفند نگاهی به زندگی هنری استاد فضل الله توكل دارد.

1400/12/13
|
10:07
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در میان خیل اساتید بزرگ نسل های پیشین موسیقی ایرانی كه به راستی خالقان خنیای ایرانی بوده اند معدودی همچنان در میان ما باقی اند و ما بخت همنفسی با این بزرگان را داریم
«استاد فضل الله توكل» یكی از این بزرگان است كه به حق در نوازندگی و سرودن ترانه و شعر و آهنگسازی از درخشنده ترین ستارگان آسمانی موسیقی كشور ماست.
سعید مبشری تهیه كننده برنامه «عندلیب» گفت: نخستین واژه‌ای كه با شنیدنِ نام استاد فضل الله توكل به ذهن خطور می‌كند، «سنتور» است؛ سنتوری كه نه از چوب و سیم كه گویی از حریر و مخمل پدید آمده است؛ از بس كه استادِ نوازنده شیرین می‌نوازد این ساز را.
وی ادامه داد: استاد توكل را می‌توان مردِ ذوفنون موسیقی ایران دانست؛ او هم نوازنده‌ای است صاحب سبك، هم آهنگسازی است كاربلد و هم ترانه‌سرایی است پُراحساس. به جز این، حتی در خوانندگی هم دستی بر آتش دارد و در مراسمی كه در سال 1395 برای بزرگداشت او در تالار وحدت برگزار شده بود، خود یكی از تصنیف‌هایش را برای حاضران هم نواخت و هم خواند.
مبشری افزود: از همین رو جمعه 13 اسفند، در «عندلیب» مروری بر كارنامه هنری این استاد گرانقدر خواهیم داشت.
گفتنی است «عندلیب» با گویندگی داود حیدری و كارشناسی علیرضا امینی جمعه ها ساعت 22:00 و تكرار آن یكشنبه ها ساعت 23:00 از شبكه رادیویی ایران پخش می شود.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
عندلیب