عندلیب جمعه ها از ساعت 23 به مدت 50

مروری بر شخصیت و آثار استاد محمد رضا لطفی در رادیو ایران

برنامه موسیقیایی «عندلیب» جمعه هفتم بهمن ماه، مروری بر كارنامه زنده یاد، محمدرضا لطفی ردیف‌دان، موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، نوازندهٔ برجستهٔ تار و سه‌تار و كمانچه همچنین پژوهشگر و مدرس موسیقی سنتی ایرانی دارد.

1401/11/07
|
13:50
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده برنامه «عندلیب» بیان كرد: از زمان های دور آموزش سینه به سینه یكی از مهم ترین راه های انتقال دانش و هنر موسیقی ایران از اساتید و هنرمندان بزرگ به نسل های بعد بوده است و گرچه از دهه های سی و چهل كم كم آموزش موسیقی به روش های مدرن هم در كشور ما باب شد اما همچنان اساتید بزرگی از روش قدما برای آموزش موسیقی استفاده كرده و می كنند.
مبشری افزود: در میان بزرگان موسیقی این سرزمین استاد محمدرضا لطفی یكی از تاثیرگذارترین موسیقیدان های متاخر بوده است كه به روش قدما موسیقی را فراگرفت و به همین شیوه شاگردان بسیاری را تربیت كرد كه جامعه موسیقی كشور ما از حضور و هنرشان بهرمند است .
استاد لطفی از چهره‌های تأثیرگذار موسیقی ایرانی بود و با خلق آثاری چون «ایران ای سرای امید»، «كاروان شهید»، «برادر بی‌قراره» و «عشق داند» به میان تودهٔ مردم راه یافت.
مبشری افزود: در«عندلیب» این هفته به شخصیت،آ ثار و روشی كه استاد محمد رضا لطفی در طول عمر پر بار هنریشان از خود به جا گذاشتند خواهیم پرداخت و آثاری شنیدنی نیز تقدیم همراهان این برنامه می شود.
گفتنی است «عندلیب» ویژه برنامه موسیقایی رادیو ایران به تهیه كنندگی و نویسندگی سعید مبشری و گویندگی داود حیدری و كارشناسی علیرضا امینی جمعه ساعت 22:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
عندلیب