عندلیب جمعه ها از ساعت 23 به مدت 50

قطعه ای ناشنیده در«عندلیب» شنیده می شود

برنامه موسیقیایی «عندلیب» جمعه ها ساعت 22:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/02/29
|
09:39
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده برنامه «عندلیب» بیان كرد: در مجموعه برنامه های «عندلیب» ویژه برنامه هایی با عنوان خالقان خنیای ایرانی تقدیم شنونده های رادیو ایران شده است كه به بررسی زندگی و آثار مهمترین شخصیت های موسیقایی ایران از دیرباز تا كنون پرداخته شده است. «عندلیب» این هفته جمعه 29 اردیبهشت به سراغ یكی دیگر از این بزرگان بی بدیل موسیقی «استاد حبیب الله بدیعی» می رود و از نقش و اثر گذاری این استاد گرانمایه در كاروان موسیقی اصیل ایران می گوید.

وی ادامه داد: «حبیب الله بدیعی» تاثیری غیرقابل انكاری در تلفیق تكنیك موسیقی كلاسیك با موسیقی سنتی ایرانی داشت؛ هنرمندی كه قدرت آرشه و تسلطش در نواختن ویولن بیش از حد تصور بود و تا امروز هم تكنوازی‌هایش سرمشق بسیاری از خودآموزان ویولن است.

مبشری در پایان افزود: در«عندلیب» این هفته كنار گفتگوهای تخصصی نمونه هایی از آثار «استاد حبیب الله بدیعی» كه تا كنون از هیچ رسانه ای پخش نشده و از آرشیوهای خصوصی به دست برنامه سازان این مجموعه رسیده تقدیم همراهان «عندلیب» خواهد شد.

گفتنی است این برنامه به تهیه كنندگی و نویسندگی سعید مبشری و گویندگی داود حیدری و كارشناسی علیرضا امینی جمعه ساعت 22:00 از رادیو ایران پخش می‌شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
عندلیب