صفحه من هر روز از ساعت فواصل پخش به مدت 10 دقیقه

رادیو ایران

صفحه من

تیم های عملیاتی امداد و نجات در مناطق آسیب دیده مشغول فعالیت هستند

رییس سازمان امداد و نجات کشور گفت: در روستای ورنکش بخش ترکمانچای میانه حدود 30 چادر میان آسیب دیدگان توزیع شده و وضعیت به حالت عادی بازگشته است.

1398/08/18
|
14:31

در بامداد جمعه هفدهم آبان ساعت 2:17 زمین لرزه ای به بزرگی 5.9 ریشتر بخش هایی از استان آذربایجان را لرزاند.
در اثر این زمین لرزه 5 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و حدود 529 نفر نیز راهی مراکز درمانی شدند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران،بخش «صفحه من» رادیو ایران برای کسب اطلاعات بیشتر از روند امدادرسانی به مناطق آسیب دیده، با «سلیمی» رییس سازمان امداد و نجات کشور گفت و گو کرده است.
«سلیمی» رییس سازمان امداد و نجات کشور در گفت و گو با رادیو ایران گفت: زلزله روز گذشته ( جمعه هفدهم آبان) در استان آذربایجان 6 شهر و 145 روستا را تحت تاثیر خود قرار داده است.
وی در ادامه با بیان اینکه تیم های عملیاتی امداد و نجات هم اکنون در منطقه مشغول فعالیت هستند، به تعداد زخمی ها نیز اشاره کرده افزود: 65 نفر از حادثه دیدگان این زلزله در اثر ریزش آوار و 518 نفر نیز به دلیل ترس از فرار ازدحام ایجاد شده دچار مصدومیت شده اند.
رییس سازمان امداد و نجات کشور در بخش دیگر صحبت هایش به وضعیت امداد رسانی ها نیز پرداخت و در پاسخ به این پرسش که آیا هنوز منطقه ای وجود دارد که کار امداد رسانی در آنجا انجام نشده باشد، گفت: در بررسی های انجام شده، 17 روستا در اثر زمین لرزه دچار تخریب شده اند، و هم اکنون وضعیت 82 روستا نیز در حال بررسی است.
برنامه «صفحه من» در فاصله پخش برنامه از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
صفحه من