صبح انقلاب 13 تا 22 بهمن از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

صبح انقلاب

رسیدن به خودکفایی در نیروهای هوایی کشور

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه صبح انقلاب رادیو ایران گفت : نیروهای ما در ساخت هواپیماهایی از جمله صاعقه و کوثر نقش مهمی داشتند

1397/11/21
|
10:17

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه صبح انقلاب رادیو ایران درباره دستاوردهای نیروی هوایی کشور گفت :نیروی هوایی در سه مرحله در دوران انقلاب، اولین نیروی نظامی بود که به تفکرات امام پیوست و در دوران جنگ تحمیلی نوک پیکان حمله ها بود و در اولین لحظات جنگ پاسخ قاطعی به صدامی ها داد. در بعد از جنگ، نیروی هوایی تلاش های بزرگی انجام داد و تشکیل جهاد خودکفایی به دستور رهبر انقلاب اسلامی در راستای آماده سازی و قطعه سازی برای هواپیماها صورت گرفت.
وی در ادامه افزود : جهاد خودکفایی در راستای ساخت شبیه سازهای پروازی بسیار پیشرفت کرد و برای کلیه هواپیماها این اقدام انجام شد.
جانشین فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران همچنین تصریح کرد : قبل از انقلاب کارکنان فنی ما اجازه دست زدن به هواپیماها را نداشتند اما اکنون نیروهای ما در ساخت هواپیماهایی از جمله صاعقه و کوثر نقش مهمی داشتند که امید داریم هواپیمای کوثر به توسعه انبوه برسد.
امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی با بیان اینکه ساخت بمب های هوشمند و نقطه زن توسط صنعتگران کشور اتفاق افتاد که در رزمایش های اخیر از این تجهیزات به خوبی استفاده کردیم، گفت :استفاده از بمب ها و تجهیزات موشکی ساخت کشور بسیار ارزشمند بود .
وی همچنین یادآور شد : تاسیس دانشگاه هوایی در این 40 سال یک دستاورد مهم است که پایه و اساس علم و دانش در نیروی هوایی است و اکنون آموزش ها بومی شده است و در دانشگاه هوایی شهید ستاری صورت می گیرد.
جانشین فرمانده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در پایان این گفت و گوی رادیویی با اشاره به اینکه استفاده از خلبانان جوان در رزمایش های اخیر از جمله دستاوردها بوده است، خاطرنشان کرد : تعمیرات اساسی کلیه هواپیماها به دست توانمند صنعتگران ایران و کارکنان وزارت دفاع و نیروی هوایی انجام می شود و ما به خودکفایی رسیده ایم و همیشه برای دفاع از میهن آماده هستیم.

برنامه صبح انقلاب از 13 بهمن تا 22 بهمن از رادیو ایران با تهیه کنندگی شهاب نادری و آرمان ستوده و با اجرای سعید توکلی و نوید نوروزی از ساعت 6:35 تا 8 پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح انقلاب