تالار آینه یكشنبه/سه شنبه از ساعت 22:05 به مدت 15

رادیو ایران

تالار آينه

كتاب «روزهای پیام‌بری» به رادیو ایران رسید

برنامه «تالار آیینه» رادیو ایران یكشنبه ها و سه شنبه ها به معرفی كتاب می پردازد.

1401/09/06
|
11:34
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده برنامه «تالار آیینه» بیان كرد: یك شنبه ششم آذر ماه كتاب «روزهای پیام‌بری» نوشته روح الله شریفی معرفی می شود.
وی ادامه داد: این كتاب روایت زندگی غلامحسن حدادزادگان، كارمند بنیاد شهید شهر قزوین، راننده آمبولانس پیكر شهدا و پیام‌رسان شهادت تعدادی از شهدای قزوین به خانواده‌هایشان است. عده‌ای می‌گویند كه خبر شهادت هزار شهید را برده رسانده، عده‌ای دیگر می‌گویند بیش از صد خانواده نبوده اما او یكی از سخت‌ترین كارهای ممكن در مواجهه با خانواده شهدا را برعهده گرفته است.
ماجراهای حداد زادگان با جنازه‌ها گاه غمناك است و گاه خنده‌دار، مشخص نیست او چطور توانسته آن را از خاطرات بگیرد و آن‌ها به یك نحو شیرین و به یادماندنی برای دیگران تعریف كند.
به گفته نویسنده خاطرات حدادزادگان مثل یك قالی گران قیمت است كه به خاطر گذشت سال‌ها و انبوه آلام، بخشی از طرح اصلی اش از بین رفته كه نیاز به رفوگری از روی نقشه قالی به مدد عكس‌ها، مصاحبه با دوستان، خانواده شهدا و تخیل و رنگ آمیزی صحنه‌ها و موقعیت‌ها داشت.
مبشری افزود: كتاب «روزهای پیام‌بری» در چهار فصل «ماشین داماد»، «در برابر امواج»، «روزهای پیام‌بری» و «شهر باران» و 43 بخش نوشته شده است.
تهیه كننده «تالار آیینه» در پایان تصریح كرد: علاقه مندان می‌توانند این برنامه را با اجرای شهاب شهرزاد یكشنبه‌ها و سه شنبه ها ساعت 22:00 از رادیو ایران بشنوند.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
تالار آینه