تالار آینه یكشنبه/سه شنبه از ساعت 22:05 به مدت 15

رادیو ایران

تالار آينه

داستان «مغازه جادویی» را از رادیو ایران بشنوید

برنامه «تالار آیینه» یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها به معرفی كتاب می‌پردازد.

1402/03/30
|
10:08
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده «تالار آیینه» بیان كرد: سه شنبه سی ام خرداد، كتاب «مغازه جادویی» اثر «جیمز آر دوتی» در برنامه معرفی می شود.این كتاب در سال 2016 منتشر شد و یكی از پرفروش‌ترین كتاب‌های دنیا است كه تقریبا به 40 زبان ترجمه شده است.

وی ادامه داد:«جیمز آر دوتی» در فقر در كالیفرنیا بزرگ شد و كودكی دشوارش الهام‌بخش او بود تا حرفه پزشكی را دنبال كند. این نویسنده، علاوه بر فعالیت در حوزه‌ی جراحی مغز و اعصاب و تحقیقات خود در حوزه‌ی خودیاری، نیكوكاری مشهور نیز است.

مبشری افزود: كتاب «مغازه جادویی» داستان قابل توجه تلاش یك جراح مغز و اعصاب برای كشف راز پیوند بین مغز و قلب ما را بیان می‌كند. از لحظه‌ای در كودكی او كه یك عمل ساده مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد و وارد مغازه جادویی روث می‌شود.

آغاز این كتاب لحظه پرتنش و پر اضطراب جراحی مغز یك كودك توسط جیمز است. او درگیر جراحی مغز یك كودك است تا توموری سرطانی را از مغز او خارج كند اما در حین همین عمل است كه ذهن جیمز به دوران كودكی پرفراز و نشیب خودش برمی‌گردد. دورانی كه به خاطر فقر شدید خانواده و نابسمانی در روابط خانوادگی دورانی بسیار سخت برای او بوده است اما یك ملاقات غیرمنتظره و آشنایی با یك مغازه عجیب كل داستان زندگی‌اش را تغییر می‌دهد.

تهیه كننده «تالار آیینه» در پایان تصریح كرد: علاقه مندان می‌توانند این برنامه را با اجرای شهاب شهرزاد یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها ساعت 22:30 از رادیو ایران بشنوند.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
تالار آینه