راهی به آبادی شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت 22:05 به مدت 20 دقیقه

رادیو ایران

راهي به آبادي

معرفی روستای «لاسم» در «راهی به ابادی»

برنامه «راهی به آبادی» به صورت مستند گزارشی از روستاهای ایران با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی و محصولات و ظرفیت های اقتصادی روستاها پخش می‌شود.

1401/09/07
|
11:59
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، راضیه حسینعلی تهیه كننده برنامه «راهی به آبادی» بیان كرد: دوشنبه هفتم آذر به روستای «لاسم» سفر خواهیم كرد.
وی ادامه داد: «لاسم» روستایی است از توابع بخش مركزی شهرستان آمل در استان مازندران ایران، طبیعت بسیار زیبایی دارد. در گذر از تهران به شهرستان آمل، 5 كیلومتر بعد از روستای پلور، یك مسیر انحرافی به سمت شرق، جادهٔ هراز را به این روستا وصل می‌كند. این مسیر پوشش آسفالتی دارد و از كیفیت مناسبی برخوردار است. فاصلهٔ روستای «لاسم» از جادهٔ هراز 14 كیلومتر است كه بسیار زیبا است و از جاذبه‌هایی از قبیل منطقهٔ پروانه، چشمهٔ آب سرد، و منظرهٔ مشرف به آبشار باشكوه آب مراد برخوردار است.
روستا در دل كوه‌های اطراف قرار دارد و پوشش گیاهی آن، عمدتاً درخت تبریزی است. روستا در كنار یك رودخانه كه در گذشته به دریاچهٔ لاسم سرازیر می‌شد، قرار دارد، اما به دلیل رویدادهای طبیعی از قبیل رانش زمین و نیز خاكبرداری غیراصولی از منطقه، دیگر اثری از این دریاچه باقی نمانده‌است.
وی ادامه داد: عباس سنجری گزارشگر برنامه «راهی به آبادی» دوشنبه هفتم آذر به «لاسم» سفر می كند و ضمن گفت و گو با اهالی از جاذبه های گردشگری این استان برای این فصل سال می گوید.
«راهی به آبادی» شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، ساعت 22:30 به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی از رادیو ایران پخش می‌شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
راهی به آبادی