راهی به آبادی شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت 22:05 به مدت 20 دقیقه

رادیو ایران

راهي به آبادي

همسفر با رادیو ایران در روستاهای استان گلستان

برنامه «راهی به آبادی» چهارشنبه 12مهر به روستاهای استان گلستان سفر می كند.

1402/07/12
|
13:11
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «راهی به آبادی» به صورت مستند گزارشی از روستاهای ایران با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی و محصولات و ظرفیت های اقتصادی روستاها پخش می‌شود.

راضیه حسینعلی تهیه كننده برنامه «راهی به آبادی» بیان كرد: یكی از جلوه های تماشایی استان گلستان مانند سایر نواحی شمالی ایران، وجود روستاهای زیبا به ویژه در دل جنگل های سرسبز آن است. گذر از این روستاها، دیدن جاذبه های چشم نواز طبیعی، آشنایی با آداب و رسوم مردم، پوشش محلی، موسیقی سنتی خاطره ای فراموش نشدنی را برای هر مسافری رقم می زند.

وی ادامه داد: از جمله این روستا ها می توان به «آشوراده» كه از نقاط دیدنی و تماشایی استان گلستان و از توابع شهرستان تركمن است اشاره كرد، یا «روستا ی زیارت» نیز از توابع بخش مركزی شهرستان گرگان است كه در 14 كیلومتری جنوب شرقی این شهر قرار دارد، همچنین «روستای افرا تخته» كه در 32 كیلومتری جنوب شرقی علی آباد قرار دارد.

حسینعلی در پایان خاطر نشان كرد: علاقه مندان به جاذبه های گردشگری و آشنایی با روستاها ی استان گلستان، می توانند چهارشنبه 12 مهر، ساعت 22:00 برنامه «راهی به آبادی» را كه با همكاری گزارشگر مركز گلستان اماده شده است از رادیو ایران موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 كیلوهرتز بشنوند.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
راهی به آبادی