پارسی گویان پنج شنبه از ساعت 16 به مدت 50

قدم به قدم با اشعار حافظ در«پارسی گویان»

برنامه «پارسی‌گویان» پنج شنبه 25 خرداد، با حضور دكتر محمدجعفر محمد زاده، استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان فارسی در ادامه مباحث مطرح شده به بررسی اشعار حافظ، بزرگترین غزلسرای زبان فارسی می پردازد.

1402/03/24
|
12:18
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، حافظ از همان زمان حیاتش در سرار جهان اسلام توسط شاعران معاصر از بغداد تا هند مورد تحسین واقع شده، «حافظ» از شاعران بزرگ جهان است كه آثار او در اكثر كتابخانه های بسیاری از كشورها به وفور یافت می شود. اشعار حافظ توسط بسیاری از شاعران و بزرگان دنیای غرب از جمله گوته، ثورو و رالف امرسون مورد توجه قرار گرفته است.از «حافظ» به عنوان شاعر شاعران نام برده شده است.

سیده زهرا صالحی تهیه كننده برنامه «پارسی گویان» بیان كرد: مدتی است در این برنامه با حضور دكتر محمدجعفر محمد زاده، استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان فارسی در ادامه مباحث مطرح شده به بررسی اشعار حافظ، بزرگترین غزلسرای زبان فارسی می پردازیم.

وی ادامه داد: گفتگو با فارسی آموزان كشورهای دیگر و شاهنامه خوانی توسط فرزانه شكراللهی نیز از دیگر بخش های برنامه «پارسی گویان» است.

گفتنی است «پارسی‌گویان» به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی و با حضور دكتر محمدجعفر محمدزاده استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان فارسی و اجرای حسن همایی پنجشنبه ها ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پارسی گویان