پارسی گویان پنج شنبه از ساعت 16 به مدت 50

شكوه ادبیات و شعر و موسیقی در اشعار حافظ

برنامه «پارسی‌گویان» پنج شنبه 20 مهر، همزمان با روز بزرگداشت حافظ، با حضور دكتر محمدجعفر محمد زاده، استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان فارسی به بررسی اشعار «حافظ» بزرگترین غزلسرای زبان فارسی می پردازد.

1402/07/20
|
08:36
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، دكتر محمدزاده كارشناس برنامه «پارسی گویان» بیان كرد: شعر «حافظ» آینه است، هم از آن‌رو كه از ظرفیت‌های واژه آینه بهره‌برده و هم به این سبب كه شعر او آینه‌ای است كه هركس در مقابل آن قرار می‌گیرد می‌تواند خود را و یا بخشی از خود را در آن ببیند.

وی ادامه داد: یكی از دلایلی كه شعر «حافظ» برای همه مردم دوست‌داشتنی است همین ویژگی آینگی آن است و به این خاطر است كه مردم با تفأل به شعر «حافظ» از او راهنمایی می‌جویند و وصف حال می‌پرسند.

سیده زهرا صالحی تهیه كننده برنامه «پارسی گویان» در خصوص بخش های مختلف برنامه اظهار كرد: از دیگر بخش‌های برنامه می‌توان به گزارش تینامیركریمی با چاپخانه ای كه اشعار حافظ را چاپ می كند و جایگاه حافظ از زبان فارسی آموزان دیگر كشور ها اشاره كرد.

گفتنی است «پارسی‌گویان» به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی و با حضور دكتر محمدجعفر محمدزاده استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان فارسی و اجرای حسن همایی پنجشنبه ها ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پارسی گویان