پارسی گویان پنج شنبه از ساعت 16 به مدت 50

حضرت علی(ع) در شعر پارسی

برنامه «پارسی‌گویان» پنج شنبه پنجم بهمن، همزمان با سالروز میلاد با سعادت امام علی(ع) به بررسی اشعار مرتبط با این میلاد خجسته می پردازد.

1402/11/05
|
09:00
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سیده زهرا صالحی تهیه كننده برنامه «پارسی گویان» بیان كرد: در برنامه این هفته، با حضور دكتر محمدجعفر محمدزاده استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان فارسی به مرور اشعار شاعران فارسی زبان پیرامون شخصیت حضرت علی(ع) خواهیم پرداخت.

وی ادامه داد: سخنوران و استادان بزرگ ادب فارسی با كند و كاو در زوایای مختلف زندگی شخصیت بی بدیل عالم خلقت مولای متقیان علی (ع) و با توجه فصاحت، بلاغت و حكمت سخنان گهربار آن بزرگوار، اشعار نغز و زیبایی سروده و ارادت خود را به آن امام همام ابراز داشته اند.

تهیه كننده «پارسی گویان» تصریح كرد: غزل و قصیده های بسیاری در وصف میلاد علی در كعبه دلاوری، جوانمردی، ایثارگری، زهد و تقوای مولای متقیان سروده شده است كه در برنامه پنج شنبه 5 بهمن به مرور برخی از آنها خواهیم پرداخت.

گفتنی است «پارسی‌گویان» به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی و با حضور دكتر محمدجعفر محمدزاده استاد دانشگاه و پژوهشگر زبان فارسی و اجرای حسن همایی پنجشنبه ها ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
پارسی گویان