پارسی گویان پنج شنبه از ساعت 16 به مدت 50

غزلیات سعدی، جذاب و شنیدنی در فضای مجازی

رییس مرکز تحقیقات زبان فارسی بنیاد سعدی در برنامه پارسی گویان گفت: با همکاری تنی چند از هنرمندان هر روز یک غزل از سعدی را بازخوانی ، و در فضای مجازی منتشر می کنیم.

1399/02/13
|
12:59

به کوشش خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران و دهلی نو و نیز دکتر احسان الله شکرالهی رییس مرکز تحقیقات زبان فارسی بنیاد سعدی، مجموعه ویدیوی رمضان در ادبیات فارسی، از ابتدای ماه رمضان تقدیم ادب دوستان و مسلمانان هندوستان می شود.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر احسان الله شکرالهی رییس مرکز تحقیقات زبان فارسی بنیاد سعدی در برنامه «پارسی گویان» با بیان اینکه سعدی شیرازی شناخته شده ترین چهره زبان فارسی برای جهانیان است و اشعار او سرشار از آموزه های زمینی و آسمانی است، گفت: انجمن ادبی بیدل هر ساله در روز بزرگداشت سعدی مراسمی را با حضور ادیبان و شاعران برپا می دارد اما این مراسم امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون اشعار و نوشته ها و قطعات خوشنویسی از ادیبان و هنرمندان هندی و ایرانی به انجمن ادبی بیدل ارسال شده ، افزود: اقدام جدیدمان در سال جاری انتشار سلسله ای از غزل خوانی هاست.
رییس مرکز تحقیقات زبان فارسی بنیاد سعدی خاطر نشان کرد: از آنجا که تمام غزلیات سعدی در قالب آواز به گوش اکثر مردم نرسیده است، مرکز تحقیقات زبان فارسی بنیاد سعدی با همکاری تنی چند از هنرمندان هر روز یک غزل از سعدی را بازخوانی می کند و در فضای مجازی منتشر می نماید.
برنامه پارسی گویان جمعه هر هفته ساعت 23:05 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
پارسی گویان