سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

در ساخت و ساز اولیه ساختمان متروپل ضوابط فنی به درستی رعایت نشده بود

استاندار خوزستان گفت: ساختمان متروپل آبادان كه برای 6 طبقه مجوز می گیرد، میزان طبقات را از 6 به 11 می رساند.

1401/03/08
|
13:07
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «صادق خلیلیان» استاندار خوزستان، در برنامه «سلام صبح بخیر» به حادثه متروپل آبادان اشاره كرد و گفت: ساختمان متروپل كه مجوز آن در سال 97 و 98 صادر شده است، در ساخت و ساز اولیه ضوابط فنی به درستی رعایت نشده بود.

وی در ادامه با بیان اینكه این ساختمان كه برای 6 طبقه مجوز می گیرد میزان طبقات را از 6 به 11 می رساند، گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد، ساختمان متروپل به دلیل مشكلات ساخت و ساز فرو ریخته است.

استاندار خوزستان در بخش دیگر با اشاره به اینكه كار آواربرداری از همان دقایق اولیه وقوع حادثه آغاز شده است، گفت: در این حادثه ناگوار تاكنون 29 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند و 27 نفر نیز مجروح شده اند، خوشبختانه حال بسیاری از مجروحان خوب است.

خلیلیان در ادامه در پاسخ به این پرسش میزان كشته شدگان را چه میزان برآورد می كنید؟ گفت: برآورده های اولیه میزان كشته شدگان در حادثه متروپل را 38 نفر اعلام كرده است.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته 6:35 به تهیه كنندگی «حسین معصومی» و «زهرا قائدی» و اجرای «سعید توكلی» و حامد «نجم الهدی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر