سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

مجلس در چارچوب قانون حقوق بازنشستگان را پیگیری خواهد كرد

رییس كمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 70 درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی مشمول افزایش حقوق 75 درصدی هستند.

1401/03/23
|
15:42
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «محمدرضا پور ابراهیمی» رییس كمیسیون اقتصادی مجلس، در برنامه «سلام صبح بخیر» به جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس در مورد افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اشاره كرد و گفت: روز گذشته در جلسه غیر علنی مجلس كه با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد موضوع افزایش حقوق بازنشستگان مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه با بیان اینكه 70 درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی مشمول افزایش حقوق 75 درصدی هستند، گفت: به حقوق 30 درصد از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی 10 درصد به علاوه 650 هزار تومان اضافه خواهد شد.

رییس كمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان كرد: سازمان تامین اجتماعی سازمانی غیردولتی است و منابع آن نیز متعلق به دولت نیست، بنابراین دولت برای حقوق بازنشستگان باید مصوبه شورای عالی تامین اجتماعی را مبنا قرار دهد و تصمیم‌گیری كند و هرگونه تغییر در آن مغایرت‌های واضحی با ماده 96 قانون تامین اجتماعی و قانون بودجه دارد.

رییس كمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: آنچه در قانون بودجه مصوب شده مربوط به بازنشستگان نیروهای مسلح ذیل سازمان تامین اجتماعی است و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سراسر كشور را شامل نمی شود.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه كنندگی «حسین معصومی» و «زهرا قائدی» و اجرای «سعید توكلی» و «حامد نجم الهدی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر