سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

میزان جزای نقدی 5 برابر گذشته افزایش یافته است

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی گفت: فرد مجرم با هر بار تكرار تخلف پنج برابر بیشتر از گذشته جریمه پرداخت می كند.

1401/03/28
|
12:44
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «محمد علی اسفنانی» سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران از افزایش 5 برابری جزای نقدی جرایم سازمان تعزیرات حكومتی خبر داد و گفت: از آنجا كه پایین بودن مبلغ جزای نقدی جرایم درگذشته امكان را برای تخلف دوباره فراهم می كرد میزان جزای نقدی تخلفات با موافقت سران قوا 5 برابر افزایش یافته است.

وی در ادامه با بیان اینكه در گذشته اگر كسی برای اولین بار اقدام به گرانفروشی یا كم فروشی می كرد دو برابر جریمه می پرداخت و در صورت تكرار این ماجرا در بار دوم چهار برابر، بار سوم شش برابر و بار چهارم 8 برابر جریمه پرداخت می كرد، گفت: با اجرای این طرح میزان جزای نقدی 5 برابر گذشته افزایش می یابد و فرد مجرم با هر بار تكرار تخلف پنج برابر بیشتر از گذشته جریمه پرداخت می كند.

محمد علی اسفنانی با تایید اینكه افزایش 5 برابری جزای نقدی جرایم سازمان تعزیرات حكومتی، قدرت بازدارندگی دارد گفت: مبلغ های تعیین شده بسیار سنگین است و از قدرت بازدارندگی بالایی نیز برخوردار است.

در ادامه می شنوید.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه كنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «حامد نجم الهدی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر