سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

بیشترین تلفات سیل اخیر مربوط به استان تهران بوده است

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای مرداد تا شب گذشته (هفتم مرداد)، 23 استان ایران دچار آبرفتگی و سیلاب شده است.

1401/05/08
|
12:48
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مهدی ولی پور رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در برنامه «سلام صبح بخیر» از وقوع سیل در استان یزد خبر داد و گفت: سیل روز گذشته در استان یزد هر چند به بافت قدیمی و تاریخی این استان آسیب جدی وارد كرده، اما تلفات انسانی به همراه نداشته است.

وی در ادامه با بیان اینكه در حال حاضر 86 درصد از واحدهای ساختمانی در استان یزد دچار تخریب شده است، گفت: برای كاهش خطرات جانی ناشی از سیل، پیش از ورود سیلاب به شهر یزد، دستور تخلیه از خانه ها و انتقال مردم به مناطق امن داده شد.

ولی پور بخش دیگر سخنانش را به وضعیت كل كشور اختصاص داد و گفت: از ابتدای مرداد تا شب گذشته (هفتم مرداد)، 23 استان ایران دچار آبگرفتگی و سیلاب شده؛ در سیلاب اخیر، 53 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند كه بیشترین این تلفات مربوط به استان و شهر تهران بوده است.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:15 به تهیه كنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «حامد نجم الهدی» و «سعید توكلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر