سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

فشار افکار عمومی جهان برای آزادی مرضیه هاشمی

«دکتر پیمان جبلی» معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران گفت : وزارت خارجه اقدامات دیپلماتیک را برای آزادی خبرنگار شبکه پرس تی وی در دستور کار دارد

1397/11/03
|
13:10

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «دکتر پیمان جبلی» معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره بازداشت خانم مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی در آمریکا و آخرین وضعیت این روزنامه نگار گفت : علاوه بر پوشش گسترده رسانه ای که پرس تی وی و رسانه های داخلی داشتند، شاهد موج گسترده حمایت از خانم هاشمی و درخواست آزادی او در فضای مجازی و رسانه های دنیا هستیم و این مهمترین عامل برای فشار افکار عمومی به دولت امریکا است.
جبلی در ادامه درباره اقدامات دیپلماتیک برای آزادی خانم هاشمی افزود : وزارت خارجه تلاش هایی را شروع کرده است و سفیر سویس به عنوان حافظ منافع امریکا در ایران به وزارت خارجه احضار شده است.
معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه خانم هاشمی شهروندی ایران را هم دارد در ادامه این گفت و گوی رادیویی تصریح کرد : امروز یازدهمین روز بازداشت خانم هاشمی است و امریکایی ها توضیحی درباره بازداشت وی نداده اند و متاسفانه با غل و زنجیر او را دستگیر کردند و حجاب از سر او برداشته شد و غذای حلال را از او منع کردند.
دکتر جبلی با تاکید بر اینکه تاکنون کوچکترین اتهامی به خانم هاشمی وارد نشده است و تنها به عنوان شاهد در دادگاه حاضر می شود خاطرنشان کرد : قانونی در امریکا از دهه 60 میلادی اجرا می شود تحت عنوان شاهد اجباری، و دولت می تواند هر کسی را که جرمی مرتکب نشده بازداشت کند و در بازپرسی ها ببیند آیا می تواند علیه او اعمال جرم کند یا خیر ! و خانم هاشمی هم تحت عنوان شاهد اجباری بازداشت شده است.
معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما همچنین در پایان تاکید کرد : خانم مرضیه هاشمی 2 بار در دادگاه حاضر شده و ادامه این وضعیت جای تاسف دارد و این نشان می دهد که ادعای حقوق بشر و حمایت از حقوق زنان چه جایگاهی فجیعی در امریکا دارد.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر