سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

اقدام بعدی وزارت بهداشت، ادامه توسعه زیر ساخت های نظام سلامت

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با رادیو ایران گفت: امروز 70 درصد افراد، تحت پوشش طرح واکسیناسیون هستند.

1397/11/07
|
12:23

دکتر نمکی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه تولید دارو پرداخت و گفت: ایران طی چهل ساله گذشته در عرصه نظام سلامت و آموزش پزشکی دستاوردهای فراوان و مطلوبی داشته است. پیش از انقلاب حدود 30 درصد از افراد تحت پوشش واکسیناسیون بودند اما این رقم در حال حاضر به 70 درصد رسیده است.
وی در ادامه به کادر پزشکی نیز اشاره کرد و یادآور شد: پیش از انقلاب اسلامی، بیشتر کادر پزشکی ایران را افرادی از کشورهایی نظیر بنگلادش و هند تشکیل می دادند. اکنون تعداد پزشکان ایرانی به 140 نفر رسیده است که همه آنها از دانشگاه های عالی کشور فارغ التحصیل شده اند.
سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخش دیگر صحبت هایش را به توسعه زیر ساخت های نظام سلامت اختصاص داد و افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای توسعه زیر ساخت های نظام سلامت اقداماتی را در دست اجرا دارد. توسعه زیر ساخت های سرپایی و بستری و ماندگاری پزشک در نقاط محروم از جمله این اقدامات است.

این گفت و گو را در ادامه می شنوید.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر