سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سلام صبح بخیر رادیو ایران؛ قرارگرفتن ایران در رتبه 16 جهان در تولید علم

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درباره دستاوردهای علمی کشور طی 40 سال اخیر گفت : در پارک های علم و فناوری، کارآفرینی و تولید اشتغال پایدار صورت می گیرد

1397/11/08
|
09:36

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «دکتر منصورغلامی: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درباره دستاوردهای علمی کشور طی 40 سال اخیر گفت : در دوره پس از انقلاب مجموعه دانشگاهی و پژوهشی کشور رشد خوبی در مقایسه با روزهای آغازین انقلاب داشته است و اکنون دستاورهای بسیار ارزشمندی داریم که در سطح جهانی نام ایران در رده های بالای توسعه و پیشرفت علمی قرار گرفته است.
وی در ادامه افزود : در تولید علم در دنیا ، هم سال گذشته و هم امسال در رده 16 جهان بودیم و این نشان می دهد نتایج تحقیقات ما از لحظ علمی مورد قبول است.
منصورغلامی با بیان اینکه دربرخی رشته های تخصصی مثل فناوری زیستی و فناوری نانو در رتبه 9 و 7 جهان قرار داریم بیان کرد : در علوم جدید کارهای علمی خوبی انجام شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه این گفت و گوی رادیویی تصریح کرد : مسیر رشد از مراکز شروع شده و در هر استانی پارک علم و فناوری داریم که جمعا 43 پارک علم و فناوری در کشور فعال هستند و در آنها شرکت های متعددی هست که در خصوص یافته های اخیر علمی فعالیت می کنند.
غلامی با اشاره به اینکه در پارک های علم و فناوری کارآفرینی و تولید اشتغال پایدار صورت می گیرد گفت : این شغل ها دانش پایه هستند و ارزان تر تولید می شوند.
وزیر علوم در ادامه خاطرنشان کرد : در شرایط فعلی و در آینده نیاز است که فاصله بین مراکز علمی و پژوهشی در جامعه در بخش های مهم و در صنعت کم شود که خوشبختانه در حوزه نفت و محیط زیست دانشگاه های ما فعال شده اند.
غلامی با تاکید بر اینکه ورود دانشگاه ها به سمت خلق ثروت از دانش، شروع خوبی داشته و نیاز به حمایت دارد افزود : کار باید به دست بخش خصوصی و جوانان انجام بگیرد.
وی با اشاره به ایجاد بستر همفکری با نخبگان و صاحبان تخصص بین دولت و دانشگاه به تشکیل دانشگاه کارآفرین هم اشاره کرد و گفت : آینده مجموعه دانشگاهی کشور در حال به روز شدن و حرکت در لبه های علم و حرکت با بقیه کشورهای دنیاست و اینکه در تولید علم 16 جهان هستیم یعنی تلاش ما طوری بوده که در کنار دیگران توانستیم رشد کنیم.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر