سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

اولویت کشور، رسیدن به چشم انداز 20 میلیون گردشگر خارجی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران تاکید کرد : ما جزو مهمترین دستگاه اجرایی در کشور هستیم که روی نشاط اجتماعی در حال فعالیت هستیم

1397/11/09
|
12:16

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «دکتر علی اصغر مونسان» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران در آستانه چهلمین بهار انقلاب اسلامی درباره ظرفیت های گردشگری کشور گفت :گردشگری، هم ابعاد اقتصادی و هم ابعاد اجتماعی دارد و تاکنون به ابعاد اقتصادی پرداخته شده است اما موضوع اجتماعی کم از موضوع اقتصادی نیست چون ما جزو مهمترین دستگاه اجرایی در کشور هستیم که روی نشاط اجتماعی در حال فعالیت هستیم و نشاط اجتماعی نیاز کشور است و ابعاد فرهنگی خوبی دارد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هر گردشگر خارجی که به ایران آمده در برگشت تصویر متفاوت از ایران داشته است، افزود : آمریکایی ها تبلیغات منفی علیه ما دارند ولی وقتی گردشگر به ایران می آید چیز دیگری از ایران می بیند و تصویر متفاوتی از پیشرفت های ایران می بیند.
معاون رئیس جمهور در ادامه این گفت و گوی رادیویی تصریح کرد : درباره ابعاد اقتصادی گردشگری ، باید اشاره کنم که صنعت سوم جهان است و در حال رشد است بویژه در کشورهای در حال رشد و روی این موضوع کار می شود که مسئله اشتغال نتیجه آن است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه کشور ما جزو 10 کشور دارای ظرفیت در دنیا هم از نظر جاذبه های تاریخی و هم از نظر جاذبه های طیبعی است خاطرنشان کرد : کارهای زیادی صورت گرفته تا زیرساخت ها توسعه یابند و در گذشته در حوزه زیرساختها مشکل داشتیم اما اکنون این موضوع کمرنگ شده است و بیشتر روی تبلیغات و معرفی ایران باید کار کنیم.
مونسان در ادامه با اشاره به آماری به پیشرفت ها نسبت به پیش از انقلاب اشاره کرد و گفت : قبل از انقلاب در تنوع مراکز گردشگری ، 16 مرکز داشتیم که اکنون به 29 مرکز رسیدیم؛ قبل از انقلاب 22 دفتر خدمات مسافرتی داشتیم اما اکنون 4700 دفتر مسافرتی و ایرانگردی و جهانگری داریم؛ قبل از انقلاب ما 40 نفر راهنمای گردشگری داشتیم اما اکنون به 11600 نفر رسیده است؛ مراکز اقامتی و هتل از 263 هتل به بالغ بر 1200 هتل و مراکز اقامتی رسیده است؛ قبل از انقلاب 450 هزار گردشگر داشتیم که امسال به فراتر 6 میلیون نفر رسیده است.
علی اصغر مونسان تاکید کرد : در حوزه گردشگری منطقه ای آمارها در حال افزایش است و 400 پروژه به زیرساحت ها اضافه شده است و هتل های زیادی در حال ساخت داریم.
معاون رئیس جمهور همچنین گفت : بوم گردی اتفاق خوبی در کشور است که تاکنون به 1400 واحد بوم گردی رسیدیم که برای توسعه پایدار روستاها بسیار مهم است.

برنامه سلام صبح بخیر، شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:35 با تهیه کنندگی آرمان ستوده و با اجرای نوید نوروزی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر