سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

تولید 771 محصول دفاعی نظامی در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران گفت : مصلی تهران امروز میزبان نمایشگاه صنایع دفاعی کشور است، نمایشگاهی که اثبات مفهوم ما می توانیم است

1397/11/10
|
09:14

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «امیرسرتیپ امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره دستاوردهای دفاعی کشور در آستانه چهلمین بهار انقلاب اسلامی گفت : یکی از بخش هایی که واقعا دارای دستاوردهای افتخارآمیز در 40 سال انقلاب است بخش دفاع است.
وی در ادامه افزود : قبل از انقلاب صنعت دفاعی کوچکی داشتیم که حدود 5 درصد از نیازمندی های دفاعی کشور با وابستگی کامل تامین می شد و آن روزها بیش از 40 هزار مستشار کار می کردند و حدود 31 خانواده محصول تولید می شد که اغلب محصولات بسیار کم اهمیت بودند.
امیرسرتیپ امیر حاتمی در ادامه تصریح کرد : بعد از انقلاب اسلامی با توجه به اینکه از روزهای اول انقلاب تحت شدیدترین تحریم ها قرار گرفتیم، در یک کار انقلابی و جهادی و با هدایت الهی حضرت امام و مقام معظم رهبری که به عنوان نماینده امام در شورایعالی دفاع و در نیروهای مسلح نقش ویژه ای داشتند جهاد خودکفایی و برنامه خوداتکایی نیروهای مسلح شروع شد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین در این گفت و گوی رادیویی تاکید کرد : امروز دارای 771 خانواده محصول در حوزه های مختلف رزم زمینی، دریایی، هوایی، پدافند و جنگ الکترونیک و حوزه های دیگر هستیم که در اختیار نیروهای مسلح قرار می گیرد.
امیرسرتیپ امیر حاتمی با اشاره به اینکه برای ورود به دهه پنجم انقلاب نمایشگاه هایی را در کشور و در تهران تدارک دیدیم که امروز این نمایشگاه ها شروع به کار می کنند، گفت :4 نمایشگاه در سطح تهران داریم؛ دو نمایشگاه در مصلی تهران که نمایشگاه صنایع دفاعی و محصولات دفاعی در کنار نمایشگاه سازندگی نیروهای مسلح در مصلی خواهد بود.
وی همچنین افزود : در نمایشگاه محصولات دفاعی که در مصلی هست حدود 350 محصول در حوزه های مختلف رزم از دستاوردهای مهم صنایع دفاعی کشور قابل مشاهده است که به تمام معنا یک نمایشگاه با مفهوم ما میتوانیم است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خاتمه این گفت و گو با رادیو ایران گفت : از همه مردم عزیز ایران بویژه از جوانان، دانشجویان ، دانش آموزان دعوت می کنم از این نمایشگاه بازدید کنند، نمایشگاهی که واقعا افتخارآفرین است.

برنامه سلام صبح بخیر، شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:35 با تهیه کنندگی آرمان ستوده و با اجرای نوید نوروزی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر