سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

برگزاری رزمایش بزرگ دریایی ولایت 97 بر پایه توانمندی های بومی کشور

امیردریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران گفت : دو ناوشکن بومی ایرانی به نام سهند و فاتح در این رزمایش حضور دارند

1397/12/04
|
10:29

رزمایش ولایت 97 در پهنه آب های جنوب کشور در حال برگزاری است و برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران در این خصوص با امیردریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت و گو کرد.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ امیر خانزادی در این گفت و گوی رادیویی درباره محدوده رزمایش گفت : رزمایش بزرگ ولایت دریایی 97 یک رزمایش تجمیعی است و در محدوده 2 میلیون کیلومتر مربع در شمال اقیانوس هسند و به سمت سواحل ایران در سواحل مکران و تنگه هرمز در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه محدوده رزمایش بزرگتر از خاک سرزمینی ایران است، افزود : بخش زیادی از رزمایش به دلیل اینکه فاز بازی جنگ است، عمدتا در دریاهای آزاد است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین گفت : در این رزمایش برای اولین بار ناوشکن سهند که در آذر به نیروی دریایی ملحق شد شرکت دارد و زیردریایی فاتح هم در این رزمایش حضور داشت و همه تسلیحات روی این دو شناور جدید بومی قرار دارد.
خانزادی با بیان اینکه اهدافی را که رزمایش ها دنبال می شود نمایش آمادگی ادوات و تجهیزات و نیروی انسانی است خاطرنشان کرد : عمده تجهیزات در مجموعه صنایع دفاعی کشور ساخته شده است و تمام نیروی انسانی در این رزمایش دانش آموختگان مراکز دریایی نیروی دریایی کشور هستند.
برنامهد
سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:35 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر