سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

شرکت پشتیبانی امور دام ناظر بر کار واردات محموله های گوشتی

سخنگوی گمرگ جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با رادیو ایران گفت: طی سه روز گذشته حدود 200 کانتینر گوشت وارد بندر شهید رجایی بندرعباس شده است

1397/12/07
|
11:43

سعید احمد خانی سخنگوی گمرگ جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» درباره دپوی کانتینرهای حامل گوشت در گمرگ ایران گفت: طی 11 ماه گذشته به 99 درصد از محموله های گوشتی در فاصله زمانی یک ساعت مجوز بارگیری از سوی سازمان گمرک ایران داده می شد.
وی در ادامه با بیان اینکه طی سه روز گذشته حدود 200 کانتینر گوشت وارد بندر شهید رجایی بندرعباس شده و 123 محموله ی گوشت وارداتی از بندر شهید رجایی ترخیص و حدود 106 کانیتر گوشتی نیز رسیده است، افزود: سازمان گمرگ ایران هم اکنون منتظر مجوز دامپزشکی است.
سخنگوی گمرگ جمهوری اسلامی ایران در ادامه در پاسخ به این پرسش که یک وارد کننده به چه دلیل محموله های گوشتی را از گمرک نمی گیرد و آن را در انبار نگه می دارد، گفت: تمامی محموله های گوشتی که با ارز 4200 تومانی به کشور وارد می شوند، تحت نظارت شرکت پشتیبانی امور دام هستند. انبار محموله های گوشت به آن دلیل است که شرکت پشتیبانی امور دام معاملات خود را با کشور وارد کننده به طور کامل انجام نداده است. طبق قوانین بین الملل تا زمانی که پول محموله به طول کامل پرداخت نشده باشد مالکیت کالا از آن فروشنده است و خریدار حق استفاده از آن را ندارد.
برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از رادیو ایران ساعت 6:35 پخش می شود.
این گفت و گو را در ادامه باهم می شنویم.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر