سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

مدیریت پایدار جنگل طرحی با مشارکت مردم

مدیر کل جنگلداری و امور بهره برداری سازمان جنگل ها و مر گفت: در طرح مدیریت پایدار جنگل، فعالیت های خود را مطابق با معیارهای معتبر دنیا از جمله وسعت منابع طبیعی، تنوع زیستی، سلامت و شادابی جنگل، ظرفیت تولیدی و نقش کارکردی جنگل انجام می دهیم.

1397/12/19
|
14:13

مهندس معصومی مدیر کل جنگلداری و امور بهره برداری سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور در گفت و گو با برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران گفت: جنگل یک سیستمی پویا و زنده است، سازمان جنگلداری کشور در راستای نیاز جامعه، تعهدات بین المللی، تجارب گذشته، تهدیدات زیست محیطی و افزایش بار دانش و آگاهی خود تلاش می کند همپای با دیگر بخش ها تغییرات لازم را در خود انجام دهد.
وی در ادامه به طرح مدیریت پایدار جنگل اشاره کرد و با بیان اینکه موضوعات اکولوژیکی، اجتماعی و اقتصادی سه رکن اساسی این طرح هستند؛ افزود: سازمان جنگل داری در این طرح فعالیت های خود را مطابق با معیارهای معتبر دنیا از جمله وسعت منابع طبیعی، تنوع زیستی، سلامت و شادابی جنگل، ظرفیت تولیدی و نقش کارکردی جنگل انجام خواهد داد.
وی در خاتمه یادآور شد: مطالعات این طرح در حال انجام، اگرچه بسیار زمانبر و وقت گیر است، اما تلاش می کنیم بر اساس زمان بندی تعیین شده فعالیت مان را با سرعت بیشتری به مرحله اجرا در آوریم.
برنامه سلام ایران شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 بر روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 558 کیلوهرتز از رادیو ایران پخش می شود.
این گفت و گو را در ادامه باهم می شنویم.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر