سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

18 هزار معلم امسال جذب آموزش و پرورش خواهند شد

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با «سلام صبح بخیر» گفت: اکثر معلمان مدارس ایران به استخدام وزارت آموزش و پرورش در آمده اند.

1398/07/02
|
10:07

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به ماه مهر و آغاز بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش با داشتن بیش از 770 هزار معلم،110 هزار واحد آموزشی و 14 میلیون و 700 هزار دانش آموز سهم بزرگ و موثری در آینده ایران ایفا می کند.
وی در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش پیش از هر اقدامی می کوشد برای تحصیل دانش آموزان شرایط امن و آرامی را فراهم سازد، به جلسه روز گذشته با رییس جمهور در این خصوص اشاره کرد و افزود: هدفمان از برگزاری این جلسات رفع کاستی های موجود و آماده شدن برای شروع یک سال تحصیلی خوب است.
وی در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره به اینکه اکثر معلمان مدارس ایران به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمده اند، تصریح کرد: اداره استخدامی کشور مهر ماه امسال با برگزاری آزمونی حدود 18 هزار و 39 نفر را جذب خواهد کرد و افراد پذیرفته شده قطعا به استخدام وزارت آموزش و پرورش در خواهند آمد.
وزیر آموزش و پرورش بخش دیگر صحبت هایش را به وضعیت ایمنی مدارس اختصاص داد و با بیان اینکه یکی از ماموریت های مهم سازمان نوسازی ایران در طول سال، تلاش برای ایمن سازی مدارس است، یادآور شد: از آنجا که وجود بخاری های نقتی در برخی مدارس طی این سال ها منجر به وقوع حوادث تلخ و غم انگیزی شده، امسال تمامی مدارس مجهز به علامت گاز، از بخاری های مناسب برخوردار شده اند.
حاجی میرزایی خاطر نشان کرد: ایمن سازی مدارس به خوبی در حال انجام است و باقی مدارس نیز مجهز به رادیاتورهای برقی ،روغنی و انرژی شده اند.
برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی آرمان ستوده و شهاب نادری مقدم از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر