سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

در حذف یارانه ها، معدل درآمد خانوارها مدنظر قرار می گیرد

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه گفت: نوع خودرو و سهام اشخاص، میزان حقوق و درآمد و وضعیت ملک و خانه شاخص اصلی حذف یارانه دهک ها است.

1398/07/16
|
08:00

به گزارش شبکه رادیویی ایران، حسین میرزایی، سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران از حذف یارانه سه دهک جامعه خبر داد و گفت: تعداد سه دهک پردرآمد کشور اگرچه هنوز رسانه ای نشده، ولی برای ما کاملا محرز و مشخص شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه دارایی، در آمد و هزینه افراد در بانک اطلاعاتی ثبت شده است، افزود: در گام نخست حذف کمتر از 200 هزار خانوار را در دستورکار خود قرار دادیم و از 31 شهریور نیز با ارسال پیامک به خانوارها کار خود را به انجام رساندیم.
سخنگوی ستاد اجرایی تبصره قانون بودجه سال 98 در بخش دیگر صحبت هایش به اعتراض های برخی خانوارها اشاره کرد و گفت: علی رغم آنکه این خانوارها همه جز اقشار پر درآمد جامعه بودند اما برخی ها نسبت به این امر اعتراضاتی داشتند که هم اکنون مشغول رسیدگی به آنها هستیم.
وی در بخش دیگر ، نوع خودرو و سهام اشخاص، میزان حقوق و درآمد و وضعیت ملک و خانه را شاخص اصلی حذف دهک ها برشمرد و خاطر نشان کرد: ستاد اجرایی تبصره قانون بودجه سال 98 در این اقدام معدل و میانگین درآمد خانوارها در نظر می گیرد و یارانه خانوارها با صرف داشتن خودروی گران قیمت حذف نمی شود.
برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:35 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر