سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

پس از شیوع کرونا تولید سرم به دو برابر ظرفیت خود رسیده است

مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش گفت: تعطیلی یک شرکت تولید سرم و ابلاغ دستور العملی مبنی بر ممنوعیت فروش سرم در داروخانه های شهری، کشور را به شکلی مقطعی با کمبود سرم مواجه کرده است.

1400/05/19
|
09:28

به گزارش شبکه رادیویی ایران، محمد نادری علیزاده، مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درباره وضعیت تولید سرم در کشور گفت: پیش از شیوع کرونا، میزان تولیدات سرم در شرکت کارخانجات دارو پخش حدود 15 میلیون در سال بود این میزان پس از شیوع به دو برابر ظرفیت خود رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه میزان تولید سرم در ایران از ابتدای سال جاری تاکنون 12 میلیون و 700 هزار سرم وارد چرخه دارویی کشور شده است، افزود: تا قبل از شیوع موج پنجم کرونا مشکلی در تامین سرم وجود نداشت اما متاسفانه در موج پنجم کرونا به دلیل تعطیلی یک شرکت تولید سرم و ابلاغ دستور العملی مبنی بر ممنوعیت فروش سرم در داروخانه های شهری، کشور به شکلی مقطعی با کمبود سرم مواجه شد.

در ادامه می شنوید.

برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی حسین معصومی و زهرا قائدی و اجرای سعید توکلی و محمد نظری از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر