سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

محقق مؤسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی در گفت و گو با رادیو ایران: در صورت انجام توافقات اولیه، 5 میلیون دوز واکسن کوو پارس در اختیار مردم قرار می گیرد

دکتر مجتبی نوفلی گفت: نتیجه مطالعات فاز یک نشان می دهد واکسن «کوو پارس» به لحاظ تولید آنتی بادی و ایمن سازی سلولی با موفقیت همراه بوده است.

1400/07/11
|
11:35

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «مجتبی نوفلی» از محققان مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره جزئیات واکسن «کوو پارس» گفت: «کوو پارس» که از نوع واکسن پروتئینی نوع ترکیب است جزو جدیدترین و به روزترین واکسن هایی است که در دنیا تولید می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه موسسه رازی تولید و طراحی اولیه این نوع واکسن ها را از سال بهمن 98 آغاز کرد، افزود: پس از انجام مطالعات غیر بالینی و موفقیت آمیز بودن فاز یک و دو مطالعات بالینی، مجوز برای فاز سوم داده شده است.

این محقق مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: در طی این سه هفته که مشغول انجام فاز سه مطالعات بالینی بوده ایم، پیش از 13 هزار نفر در این مطالعات با موسسه رازی همکاری کرده اند.

محققان مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به نتیجه تحقیقات اشاره کرد و گفت: نتیجه مطالعات فاز یک نشان می دهد واکسن «کوو پارس» به لحاظ تولید آنتی بادی و ایمن سازی سلولی با موفقیت همراه بوده است.

مجتبی نوفلی یادآور شد: طبق تعهدمان به وزارت بهداشت، موسسه رازی هم اکنون 5 میلیون دوز را تولید کرده است که در صورت انجام موافقت های اولیه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «حسین معصومی» و «زهرا قائدی» و اجرای «سعید توکلی» و «محمد نظری» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر