سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

فرایند تجارت خارجی كشور با اشكال روبروست

معاون فنی گمرك گفت: در حال حاضر 900 كامیون كانتینر مرغ در گمرك شهید رجایی موجود است كه رییس جمهور برای رسیدگی به وضعیت آن دستور ویژه داده است.

1400/08/10
|
11:41
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرك در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به محموله های گمرگی و وضعیت ترخیص آنها پرداخت و گفت: در حال حاضر 7 میلیون تن كالای اساسی موجود در بنادر كشور، در 6 ردیف عمده در گمرگات دپو شده اند، این كالاها شامل گندم، ذرت، جو نهاده های دامی، روغن خام، دانه های روغنی و كنجاله سویا می شود.

وی در ادامه افزود: این كالاها بیش از یك سال است كه در گمركات دپو شده اند و علی رغم همه پیگیری ها، هیج اقدامی برای رفع آن صورت نگرفته است.

معاون فنی گمرك با بیان اینكه در حال حاضر 2 میلیون كالای اساسی روی كشتی موجود است، به هزینه دموراژ كالا اشاره كرد و گفت: هزینه دموراژ (هزینه ای است كه از صاحب كالا بدلیل دیركرد در عودت كانتینر بعد از سپری شدن فری تایم اخذ میگردد) هر یك از كشتی ها به ازای هر 24 ساعت 40 هزار یورو است.

ارونقی گفت: در حال حاضر 900 كامیون كانتینر مرغ در گمرك شهید رجایی موجود است كه رییس جمهور برای رسیدگی به وضعیت آن دستور ویژه داده است.

وی یادآور شد: فرایند تجارت خارجی كشور دچار اشكال ندارد تا این موضوع حل نشود، وضعیت موجود همچنان ادامه خواهد داشت.

برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه كنندگی حسین معصومی و زهرا قائدی و اجرای سعید توكلی و محمد نظری از رادیو ایران پخش می می شود

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر