سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

فرایند تجارت خارجی کشور با اشکال روبروست

معاون فنی گمرک گفت: در حال حاضر 900 کامیون کانتینر مرغ در گمرک شهید رجایی موجود است که رییس جمهور برای رسیدگی به وضعیت آن دستور ویژه داده است.

1400/08/10
|
11:41

به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به محموله های گمرگی و وضعیت ترخیص آنها پرداخت و گفت: در حال حاضر 7 میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر کشور، در 6 ردیف عمده در گمرگات دپو شده اند، این کالاها شامل گندم، ذرت، جو نهاده های دامی، روغن خام، دانه های روغنی و کنجاله سویا می شود.

وی در ادامه افزود: این کالاها بیش از یک سال است که در گمرکات دپو شده اند و علی رغم همه پیگیری ها، هیج اقدامی برای رفع آن صورت نگرفته است.

معاون فنی گمرک با بیان اینکه در حال حاضر 2 میلیون کالای اساسی روی کشتی موجود است، به هزینه دموراژ کالا اشاره کرد و گفت: هزینه دموراژ (هزینه ای است که از صاحب کالا بدلیل دیرکرد در عودت کانتینر بعد از سپری شدن فری تایم اخذ میگردد) هر یک از کشتی ها به ازای هر 24 ساعت 40 هزار یورو است.

ارونقی گفت: در حال حاضر 900 کامیون کانتینر مرغ در گمرک شهید رجایی موجود است که رییس جمهور برای رسیدگی به وضعیت آن دستور ویژه داده است.

وی یادآور شد: فرایند تجارت خارجی کشور دچار اشکال ندارد تا این موضوع حل نشود، وضعیت موجود همچنان ادامه خواهد داشت.

برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی حسین معصومی و زهرا قائدی و اجرای سعید توکلی و محمد نظری از رادیو ایران پخش می می شود

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر