سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

دبیر كمیسیون حقوقی كانون بانك های خصوصی در گفت و گو با رادیو ایران: در نقد شدن چک های صیادی، هیچ ممنوعیتی وجود ندارد

دبیر کمیسیون حقوقی کانون بانک های خصوصی گفت: چک های قدیمی که قرار است به تدریج از رده گردش خارج شود، در حال حاضر فقط در بانک خود امکان نقد شدن دارند.

1400/08/29
|
11:42

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «علی نظافتیان» دبیر کمیسیون حقوقی کانون بانک های خصوصی در برنامه «سلام صبح بخیر» درباره قانون جدید صدور چک گفت: بر اساس قانون اصلاح صدور چک مصوب سال 97، تمامی چک ها برای ثبت و صدور ملزم به ثبت در سامانه صیاد هستند.

وی در ادامه به تغییرات اعمال شده در این حوزه پرداخت و افزود: تا پیش از این، نقد چک ها در همه بانک ها امکانپذیر نبود؛ با طراحی جدید شبکه بانکی کشور قرار است به زودی همه بانک ها چک های یکدیگر را بپذیرند و آن را نقد کنند.

دبیر کمیسیون حقوقی کانون بانک های خصوصی در بخش دیگر صحبت هایش با یادآوری اینکه این قانون شامل چک های صورتی می شود، گفت: چک های قدیمی که قرار است به تدریج از رده گردش خارج شوند، در حال حاضر تنها در بانک خود امکان نقد شدن را دارند.

علی نظافتیان با اشاره به اینکه از اول دی ماه چک های صیادی صورتی رنگ در هر بانکی قابلیت نقد شدن را دارند، گفت: این طرح مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری زیادی دارد امیدواریم با تلاش بخش فناوری بانک مرکزی و سایر بانک ها، این مشکلات تا ابتدای دی ماه برطرف شود.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «محمد نظری» و «سعید توکلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر