سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

معاون دیسپچینگ شركت ملی گاز در گفت و گو با رادیو ایران: صرفه جویی در مصرف گاز، 10 درصد انرژی را ذخیره خواهد کرد

معاون دیسپچینگ شرکت ملی گاز گفت: طبق مصوبه جدید دولت، مشترکینی که میزان مصرف گاز خانگی آنها از حد مجاز بالاتر رود، مشمول جریمه خواهند شد.

1400/08/30
|
13:17

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «مسعود کاظمی» معاون دیسپچینگ شرکت ملی گاز در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره وضعیت مصرف گاز کشور گفت: سرمای زودهنگام هوا، میزان مصرف گاز در نیمه دوم آبان امسال را نسبت به زمان مشابه آن در پنج سال گذشته به بیشترین حد خود رسانده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در نیمه دوم آبان امسال میزان مصرف گاز خانگی با افزایش 20 درصدی روبرو بوده است، افزود: این میزان مصرف پنجشنبه گذشته (27 آبان) به اوج خود رسید و 57 درصد از تولید روزانه کشور به بخش خانگی اختصاص پیدا کرد.

معاون دیسپچینگ شرکت ملی گاز در بخش دیگر اضافه کرد: طبق مصوبه جدید دولت، مشترکینی که میزان مصرف گاز خانگی شان از حد مجاز بالاتر رود مشمول جریمه خواهند شد.

«مسعود کاظمی» با یادآوری اینکه این میزان مصرف اگر همچنان ادامه پیدا کند زمستان سختی پیش رو خواهیم داشت، گفت: با توجه به آنکه تولید گاز در کشور محدود است و در بازده کوتاه مدت نیز امکان تولید وجود ندارد، از هموطنان درخواست می شود با اقداماتی نظیر پوشیدن لباس گرم، تنظیم درجه، دمای محیط بین 18 تا 21 درجه و محدود کردن فضای گرمایشی و ... تا در کاهش مصرف گاز بکوشند.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «محمد نظری» و «سعید توکلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر